לאילו זוגות יש את הסקס הכי טוב?

תוצאות מעניינות עולות במחקר חדש זה בנושא סיפוק מיני

 

די מקובל לחשוב שנישואין מספקים מערכת אקולוגית טובה יותר לסיפוק מיני. אחד ההסברים שניתנו הוא שפרטנרים מזדמנים הם פחות מחויבים ובעלי גישות ליברליות יותר כלפי התנהגויות מיניות בהשוואה לאנשים נשואים. בתורו, הדבר מוריד את המוטיבציה של פרטנרים ארעיים להשקיע בכישורים נעימים של בני זוג ולבנות מערכת יחסים של זוגיות, מה שמוריד את הסיכוי שלהם לסיפוק מיני טוב יותר. הסבר נוסף הוא שאנשים נשואים מרוצים יותר, מכיוון שהם נוטים פחות לדאוג מפני דחייה או להרגיש לא אהובים.

 

עם זאת, טענות אלה עומדות נגד מספר הולך וגדל של אנשים הבוחרים לחוות את תשוקותיהם המיניות מחוץ לנישואין. מאז אמצע שנות השישים, המהפכה המינית תרמה לשינוי בהתנהגויות המיניות: מספר הפרטנרים לסקס פר אדם ממוצע גדל, וסקס מחוץ לנישואין הוגדר בהדרגה. לדוגמה, סקר שנערך לאחרונה בגאלופ מראה כי האמריקנים בשנת 2015 היו בסבירות גבוהה של 16 נקודות אחוז לאשר לידה מחוץ לנישואין מאשר בשנת 2000, 15 נקודות יותר לאשר יחסי מין לפני הנישואין, ואפילו נקודה אחת גבוהה יותר לאשר בגידות. נראה שאנשים משיגים משהו שעוד לא התגלה במחקר. משהו עשוי להשתנות באופן שבו רבים מאיתנו מתנהגים בעולם של ימינו.

 

האם נישואים באמת משפרים את הסיפוק המיני?

במחקר חדש, שפורסם על ידי Journal of Sex Research, ניתחנו את היקף וקביעת הסיפוק המיני בקרב שבע קבוצות בסטטוס מערכות יחסים: נשואים, מעולם לא נישאו, ואלה שמתגרשים/פרודים, כאשר שתי הקבוצות האחרונות מחולקות שוב לרווקות, לגרים בנפרד יחד (LAT), ולחיים משותפים. בנוסף, חקרנו את רמות ההערכה העצמית המינית, התקשורת המינית, תדירות המין והשימוש באביזרי מין כמו ויברטור עבור קבוצות הסטטוס הזוגיות השונות כמנבאות סיפוק מיני.

 

בניתוח התגובות של 3,207 משיבים מגרמניה, בגילאי 32-46, מצאנו כמה ממצאים מעניינים. ראשית, ככל הנראה הנישואין אינם מכריעים לסיפוק מיני. למעשה, זוגות נשואים הם בין הקבוצות הפחות מרוצות מינית. שנית, אנשים נשואים דיווחו על שיעורים נמוכים יותר של הערכה עצמית מינית וכישורי תקשורת מינית מרוב הקבוצות. שלישית, הקבוצה שבדרך כלל הראתה את הרמות הגבוהות ביותר של סיפוק מיני היא זו של זוגות לא נשואים החיים בנפרד.

 

היוצא מן הכלל היחיד הוא זה של אנשים לא נשואים שאין להם כיום בן זוג. קבוצה מסוימת זו קיבלה ציון נמוך יותר מהקבוצה הנשואה מבחינת סיפוק מיני. עם זאת, הסיבה העיקרית לכך שהם פחות היו מרוצים מינית מזוגות נשואים הייתה תדירות המין שלהם, שהייתה באופן טבעי נמוכה יותר עבור רווקים מאשר לזוגות. למעשה, הם דיווחו על רמות גבוהות יותר של הערכה עצמית מינית וכישורי תקשורת מינית מאשר הזוגות הנשואים.

 

לכן, נראה כי לא הנישואין הם אלה שמועילים לסיפוק מיני, אלא קיומו של בן זוג, שזו פעמים רבות בחירה אישית. מעניין, מפני שייתכן מאוד שזוגות נשואים, שהם למעשה פחות בטוחים בכישוריהם המיניים מרוב הקבוצות, מתחתנים בדיוק בגלל שהם רוצים לטפל בחוסר הביטחון הזה.

 

מסקנות אלה מאתגרות מחקר קודם. והכי חשוב, מחקרים קודמים שילבו ללא הצדקה את קבוצות הלא נשואים. על ידי שילוב של רווקים שאינם בזוגיות עם קבוצות אחרות של אנשים שאינם נשואים, מחקרים קודמים הראו באופן לא מדויק שנישואין מועילים לסיפוק מיני. עם זאת, ההבחנה בין קבוצות הרווקים, והכלת אלה שלא רוצים להיות בזוגיות (או שפשוט אין להם בן זוג כרגע), מראות כי נישואים אינם מנבאים חיוביים לסיפוק מיני, אלא להפך.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.