דרום אפריקה תולה תקווה בטכנולוגיית מים ישראלית שתעזור לטפל בבצורת

אחרי הבצורת ההרסנית, פרויקט דרום אפריקני מחליט על עבודה עם הגנרטורים של ווטר ג'ן, חברת מים ישראלית, המייצרים מי שתייה – מהאוויר.

 

ווטר ג'ן, חברה ישראלית שמשתמשת בטכנולוגיה חדשנית ליצירת מי שתייה נקיים מהאוויר, נבחרה על ידי World Vision South Africa כדי לסייע בהשקת פרויקט לייצור מים ניידים לקהילות בכף המזרחי.

 

כמו שאר האזורים בדרום אפריקה, המחוז נקלע למצבים קשים של בצורת בשנים האחרונות. המשך גידול האוכלוסייה, זיהום נהרות, תשתיות מים לא יעילות ותלות בשימוש במים לתעשיית הפחם תרמו כולם לאתגרים המתמשכים בשמירה על אספקת מים טריים בכמויות מספיקות ברחבי דרום אפריקה.

 

World Vision South Africa זכתה בפרס Bill Ford Better World Challenge לשנת 2018, המעניק לעובדים ולארגונים ללא כוונת רווח ברחבי העולם הזדמנות להתייחס לבעיות הומניטריות קריטיות בקהילותיהם ולפתח פתרונות ברי קיימא. הסניף המקומי של World Vision ישתמש במנשא חזק ויציב בעל ציר כפול שיישא את ה-GEN-350, גנרטור אטמוספרי (AWG) של חברת ווטר ג'ן, כדי לספק מים לתושבים רבים מספור בכף המזרחי. 

 

עם משקל של 800 ק"ג בלבד, ה-GEN-350 ניתן להוביל ולהתקין אותו בקלות. כל יחידה מכילה מערכת פנימית לטיפול במים ויכולה לייצר עד 900 ליטר של מים טהורים ובטוחים לשתייה ביום. אין צורך בתשתית למעט במקור חשמל, ולכן ה-GEN-350 יופעל על ידי גנרטור עם מנוע דיזל.

 

רכב השטח פורד ריינג'ר 2.2 TDCi XL, שנרכש מסוכנות של פורד בפורט אליזבת, יהיה זה שיגרור את הקרוואן שנושא את ה-GEN-350. במהלך השנתיים הקרובות, הפרויקט יספק מים טריים ובטוחים ל-50 מרכזי פיתוח לגיל הרך, וחלק ניכר מ-79 בתי הספר הממוקמים ביוטנהייג ובעיר נוספת. לפחות ארבע מרפאות ו-3,400 משקי בית צפויים להנות אף הם ממים נקיים.

פרויקט World Vision South Africa קיבל מענק בסך 200,000 דולר בשיתוף עם סוכנות פורד, וכן 130,000 דולר נוספים מהארגון למחקר והנדסה מתקדמת של החברה. כספי המענק שימשו בחלקם לרכישת ה-GEN-350.

 

נשיא ווטר ג'ן, ד"ר מייקל מירילאשווילי, העניק תחושה של שמחה כשהשתתף בהרפתקה הומניטרית אחרת. "אנחנו נרגשים משיתוף הפעולה המוצלח הזה. אנחנו שותפים לאותן מטרות של סיוע לקהילות בכל רחבי העולם". ד"ר מירילשווילי הוא איש בעל החזון מאחורי המטרה של ווטר ג'ן לספק מים נקיים ובטוחים לכל אדם בעולם.

 

על מנת לקבל מידע נוסף על טכנולוגיית החלפת החום המוגנת בפטנט, ביקר בחברת ווטר ג'ן ביום חמישי ה-13 ביוני ביל פורד, מנכ"ל חברת פורד, וטעם את המים המיוצרים על ידי ה-GEN-350 החדשני.

 

מאמציה של ווטרגן להפוך את המים הטריים והטהורים לזמינים ברחבי העולם, הרוויחו את מקומה של החברה ברשימת החברות המובילות בעולם בתחום החלוצים הטכנולוגיים לשנת 2018. לאחרונה, ווטר ג'ן, היתה מועמדת לפרס בקטגוריית "טכנולוגיה למען עולם טוב יותר" ב-CES USA לשנת 2019.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.