כיצד לגרום למבקרים נוספים לקנות מכם או לקדם את עצמם באתר שלכם

אם אתם תוהים אם האתר שלכם טוב מספיק, אתן לכם את התשובה: לא, הוא לא.

 

איך אני יכול להיות כל כך בטוח? מכיוון שניתן לשפר כל אתר. אין אתר אינטרנט שבו 100 אחוז מהמבקרים נוקטים בפעולה המדויקת שבעל האתר רוצה. מה שאומר שתמיד יש מקום לשיפור.

 

זה מוביל לשאלה ההגיונית הבאה: כיצד תוכלו לקדם את אתר האינטרנט שלכם בצפון? כדי לענות על זה, התחילו בבחינת המטרה העיקרית של הדף שלכם. האם זה לייצר מכירות מקוונות, לגרום ללקוחות פוטנציאליים למלא טופס, לעודד מבקרים להתקשר אליכם או לגרום לאנשים להקליק כדי לקדם את האתר שלכם במדיה החברתית?

 

ברגע שאתם מבינים את המטרה שלכם, עבדו לאחור. כלומר, חשבו על הדרך שדרכה המבקרים חייבים לצעוד כדי שתוכלו להשיג את המטרה הזאת. לדוגמה, אם אתם מוכרים מוצר אחד באתר שלכם, הנתיב שרצוי שהמבקרים יעברו בו עשוי להיות ביקור בדף הבית שלכם, לחיצה על דף מכירות המוצר שלכם כדי ללמוד עוד על ההצעה שאתם מעלים, לחיצה על כפתור ההזמנה כדי להגיע לטופס ההזמנה שלכם, ואז מילוי הטופס כדי להגיע לדף התודה שלכם.

 

נתיב זה ידוע כמשפך המרה, והמפתח להצלחה בו הוא לשפר או לייעל את כל חלקי המשפך. לדוגמה, נניח שבאתר שלכם 30 אחוז מהמבקרים בדף הבית עוברים לדף מכירות המוצר שלכם. 20 אחוז מאותם אורחים ממשיכים לטופס ההזמנה. לבסוף, 40 אחוז מכל שאר המבקרים משלימים את ההזמנה ומגיעים לדף התודה שלכם. במקרה זה, 2.4 אחוז מכל המבקרים השלימו את מסלול המשפך, הידוע גם כשיעור המרה של 2.4 אחוזים.

 

המפתח לשיפור שיעור ההמרות שלכם והצלחת אתר האינטרנט שלכם הוא לשפר כל עמוד במשפך ההמרות. למעשה, אם הגדלתם את שיעור ההמרות של כל עמוד במשפך בעשרה אחוזים, שיעור ההמרות הכולל שלכם גדל בכ-33 אחוזים.

 

למרבה הצער, מרבית היזמים ובעלי העסקים אינם מצליחים למדוד את שיעורי ההמרה של אתר האינטרנט שלהם. אפילו כשהם עושים זאת, באופן בלתי נמנע הם מסתכלים רק על שיעור ההמרות הכולל שלהם. במקום זאת, המפתח הוא להעריך את שיעור ההמרות של כל עמוד במשפך שלכם. לאחר מכן, שפרו את העמודים האלה ואתם תראו עלייה מעריכית בשיעורי ההמרות הכוללים שלכם.

 

איך מגדילים את שיעור ההמרות של כל עמוד? ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון ורעיונות שכדאי לנסות, החל משינוי טקסט שבחרתם, שינוי גודל טקסט ו/או בחירת גופן, הוספת תמונות חדשות, שינוי הפריסה ושינוי צבע הרקע של הדף שלכם.

 

חשוב מכך, עקבו אחר שיעור ההמרות של כל אחד מהדפים שלכם מדי יום וגם מדי חודש. על בסיס יומי, התעריפים שלכם עשויים להשתנות לא מעט בגלל נפחי מדגם קטנים. כשאתם צופים בתוצאות שלכם באופן יומיומי, וודאו כי אין ירידות דרמטיות בשיעורי ההמרה שנגרמות לרוב כתוצאה מדף, תמונה או וידאו שלא נטענו כמו שצריך. ודבר חשוב נוסף, וודאו שהדפים שלכם משתפרים מדי יום. על בסיס חודשי, בדקו את הביצועים של הדפים שלכם וסמנו אילו מהם עובדים ביעילות ואיך אפשר לשפר אותם.

 

לסיכום, העמודים האישיים במשפך ההמרות של אתר האינטרנט שלכם הם שקובעים אם האתר שלכם מצליח או לא. למרבה המזל, אם תעקבו ותשפרו את הדפים הללו, תמירו יותר מבקרים באתר באופן משמעותי ללקוחות שמשלמים, וכך תשיגו יתרון תחרותי משמעותי.